Lista aktualności Lista aktualności

III Bieg Bociana

W upalną sobotę 9 czerwca br. odbył się Trzeci Bieg Bociana zorganizowany przez leśników z Nadleśnictwa Czarnobór i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku.

Patronat nad biegiem objęło Starostwo Powiatowe oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku. W organizacji biegu pomagali także: Team Biegowy Szczecinek, Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku, Straż Miejska w Szczecinku i Ochotnicza Grupa Ratowników TADMED Szczecinek czuwając nad bezpieczeństwem zawodników i kibiców.  

Przed biegiem głównym odbywały się biegi dla dzieci. Dzieci startowały w trzech kategoriach wiekowych i dzielnie walczyły o miejsce na podium. Podczas trwania imprezy uczestnicy mogli również zapoznać się z walorami turystycznymi i zapleczem edukacyjnym Nadleśnictwa Czarnobór, a dzieci utrwalały wiedzę przyrodniczą rozwiązując zagadki „Leśnego Koła Fortuny”.

Na starcie 5 i 10 kilometrowej trasy wiodącej lasami miejskimi Nadleśnictwa Czarnobór stanęło 156 pasjonatów biegania i chodzenia z kijkami po terenach leśnych. Wszystkim zawodnikom dopisywały humor, a gorącą atmosferę przed biegiem podkręciła jeszcze bardziej Basia Kalenik prowadząc energiczną rozgrzewkę. Trasa zawodów zlokalizowana w pobliżu Jeziora Leśnego prowadziła drogami leśnymi o różnorodnej nawierzchni od utwardzonej po gruntową. Zawodnicy wysoko ocenili przygotowanie i oznakowanie trasy, ale szczególne uznanie otrzymała jej lokalizacja pośród urokliwych buczyn w sąsiedztwie malowniczego jeziora. Na mecie na wszystkich czekały jak zawsze drewniane medale oraz chłodna woda. Każdy zawodnik mógł sprawdzić swoje wyniki, ponieważ dokonywany był pomiar czasu przez firmę INETSPORT.

Na podium w trzech kategoriach stanęły po trzy osoby, odbierając nagrody rzeczowe z rąk Nadleśniczego Sławomira Cichonia i Dyrektora OSiRu Macieja Makselona oraz rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego Piotra Rozmusa. Wśród pozostałych uczestników rozlosowano cenne upominki tj.: plecaki, polary, koszulki i piękne albumy, a także nagrody ufundowane przez sponsorów, partnerów i instytucje wspomagające leśne zawody.

Wyniki III Biegu Bociana prezentują się następująco:

OPEN Mężczyźni Nordic Walking 5 KM:

 1. Krzysztof Pyrek
 2. Maciej Nowak
 3. Marcin Pałubicki

OPEN Kobiety Nordic Walking 5 KM:

 1. Justyna Rakowska
 2. Kama Jasiłek
 3. Anna Syta

OPEN Mężczyźni 5 KM:

 1. Andrzej Kuśmider
 2. Sylwester Szymański
 3. Paweł Pałubiński

OPEN Kobiety 5 KM:

 1. Magdalena Krukowska
 2. Anna Makselon
 3. Małgorzata Cygan

OPEN Mężczyźni 10 KM:

 1. Mateusz Lecki
 2. Łukasz Cerk
 3. Michał Szyło

OPEN Kobiety 10 KM:

 1. Kamila Werner
 2. Monika Jankowska
 3. Izabela Kokot

Najlepsza Leśniczka w biegu na 5 km – Magdalena Andruszewska (Nadleśnictwo Wałcz),

Najlepszy Leśnik w NW na 5 km – Henryk Berczyński (Nadleśnictwo Okonek),

Najlepsza Leśnik w biegu na 10 km – Dariusz Lenio (Nadleśnictwo Tychowo),

Najlepsza Zawodniczka Służby Więziennej w biegu na 5 km – Renata Serafin,

Najlepszy Zawodnik Służby Więziennej w biegu na 5 km – Dariusz Kozłowski,

Najstarszy Zawodnik – Marek Buchowski (nagroda specjalna ufundowana przez Zakład Karny w Czarnem).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Po zakończeniu rywalizacji i uhonorowaniu zwycięzców na wszystkich uczestników imprezy czekała smaczna zupa, słodka drożdżówka i napoje.

Dziękujemy zawodnikom za tak liczny udział w biegu i zapraszamy na kolejne imprezy sportowe organizowane przez Lasy Państwowe.

Fotogaleria dostępna jest tutaj.